Basová kytara

Basová kytara

Baskytara je novodobý strunný nástroj, využívaný především pro doprovodnou hru v moderní hudbě, v různých kapelách či jiných hudebních uskupeních. V poslední době se však stále více uplatňuje též jako sólový nástroj.

Žáci při hře na baskytaru rozvíjí schopnost koordinace rukou a prstů. Při procvičování hry se učí trpělivost, cílevědomosti a dalším dovednostem. Odměnou je pak radost z dosaženého pokroku. Kromě zlepšování svých technických hráčských schopností se tak žáci rozvíjí i osobnostně.

Baskytara se používá jak pro hru sólovou, tak i doprovodnou v rámci různých hudebních seskupení. V hudebních seskupeních je to nejčastěji právě baskytara, kdo zodpovídá za udržování pevného rytmu ve skupině.  Využívána je především při hře moderních stylů hudby 20. století jako jsou blues, jazz, pop, rock, metal a další.

Dovednosti našich žáků se snažíme rozvíjet všestranně, aby si dokázali zahrát skladby různých stylů od různých interpretů a aby se tak v budoucnosti mohli věnovat jakékoliv oblasti hudby. Ve výuce používáme tradiční i moderní výukové metody a pochopitelně přihlížíme k individuálním potřebám a požadavkům každého jedince.


Vyučující