1. ZUŠ Kojetín
  2. Hudební soubory
  3. Pěvecký sbor Pentle a...

Pěvecký sbor Pentle a Pentlička

Pěvecký sbor Pentle a Pentlička

Pěvecký sbor Pentle vznikl v roce 2016 při ZUŠ Kojetín pod vedením Kláry Uhlířové. Po odchodu paní učitelky na mateřskou dovolenou vedení sboru převzaly zastupující paní učitelky. V roce 2021 sbor dostal jméno Pentle. V současné době jej vede paní učitelka Magdaléna Radoňová.

Sbor Pentle pravidelně navštěvují žáci od 4. ročníku prvního cyklu nejen sólového zpěvu. V rámci hodin se žáci setkávají se základními pěveckými návyky při zpěvu nejrůznějších žánrů. Seznámí se s širokou hudební škálou od lidové hudby až po současnou autorskou tvorbu. 

Sbor Pentličku založila v roce 2021 Kateřina Zonová. Tento přípravný sbor je určený pro mladší žáky, konkrétně pro žáky 1. – 3. ročníku prvního cyklu. V současné době jej rovněž vede paní učitelka Magdaléna Radoňová.

Každoročně sbory Pentle a Pentlička pravidelně vystupují na mnoha akcích, jako jsou například akce: Slavnostní rozsvěcování stromu, Předvánoční vyhrávání žáků ZUŠ, ZUŠ Open, zpěv v rámci programu Noci Kostelů. 

Sbory často spolupracují také s dalšími hudebními soubory ZUŠ Kojetín, či sbory. Jednou z těchto spoluprací je například spoluúčinkování se sborem Cantas.