Akordeon

Akordeon

Akordeon je poměrně velký, přenositelný nástroj, který je složen z 3500 součástek. Má specifický a jedinečný zvuk, který se dá různě měnit podle druhů rejstříků. Tento nástroj Vás může také oslnit svou barevností a leskem. Akordeon patří k poměrně složitějším nástrojům.

Díky tomuto obdivuhodnému nástroji má hráč v rukou celý orchestr.
Akordeon jako jediný nástroj umožňuje hrát současně melodii jednohlasem i vícehlasem zároveň s harmonicko – melodickým doprovodem. Má široké využití, jak v sólové, souborové, tak i orchestrální hře. Akordeon zní krásně jak v kombinaci s různými nástroji, tak i s hlasem.

Hra na tento nástroj rozvíjí v hráči hudebnost, představivost, prstovou techniku a paměť. Při studiu je žák veden k samostatnosti, rozvíjení tvořivých schopností, díky rozmanitému repertoáru z oblasti lidové, populární i vážné hudby.

Naučit se hrát na takto složitý nástroj vyžaduje hodně trpělivosti a pečlivosti. Pod odborným vedením pedagoga, každodenním cvičením a motivací k poznání tak skvělého nástroje, je to vlastně snadné.

V akordeonovém oddělení vládne vždy dobrá nálada, kamarádská, přátelská leč pracovní atmosféra. Kdo chce, přistoupí na aktivní a zodpovědné studium, přičemž se mu otevřou nekonečné možnosti.
Pokud jste zvědaví a zvídaví, zaujala vás naše nabídka, rádi vás přivítáme mezi sebe.


Vyučující