1. ZUŠ Kojetín
  2. Předměty
  3. Zobcová flétna

Zobcová flétna

Zobcová flétna

Zobcová flétna se řadí mezi dřevěné dechové nástroje a zahrnuje celou škálu fléten od flétny sopraninové až po flétnu basovou. 

Zobcová flétna se těší velké oblibě, zejména pro její široké uplatnění v komorních souborech zabývajících se interpretací renesanční, barokní a soudobé hudby. V současné době se zobcová flétna využívá také v hudbě jazzové, populární a ve folklóru. Zvuk zobcové flétny se skvěle pojí s ostatními flétnami, ale také si žáci mohou zahrát s nástroji klávesovými, smyčcovými, strunnými a bicími.    

Je velmi vhodným nástrojem již pro děti předškolního věku. V předškolním věku se děti začínají učit na pětidírkovou (dětskou flétnu), která vhodněji rozšiřuje jejich motorické schopnosti. Žáci si dále osvojí základy hry na všechny ostatní druhy zobcových fléten (soprán, alt, tenor, bas). 

Výuka zobcové flétny na ZUŠ Kojetín je založena na moderní metodice. Učitelé se pravidelně účastní odborných kurzů a seminářů, které jsou zaměřeny na výuku zobcové flétny.

Kromě dovednosti hry na nástroj a posílení dechové opory, si žáci rozšiřují také představivost, fantazii, hudební vkus a estetické cítění. 

Absolventi studia mohou uplatnit své získané dovednosti na školách uměleckého a pedagogického zaměření. Ze ZUŠ Kojetín vzešlo již několik talentů, kteří studovali/studují na prestižních zahraničních univerzitách přímo obor Hra na zobcovou flétnu. 


Vyučující